Dušičky 2024 - Kdy jsou a jak se slaví?

dusicky 2023

V České republice se Dušičky v roce 2024, stejně jako každý rok, slaví 2. listopadu. Ve světě, například Španělsku, se slaví tři dny v řadě od 31. října do 2. listopadu a v Mexiku se slaví ve stejném období jako Halloween. 

Pokud se chystáte navštívit hrob svých blízkých během Dušiček, měli byste dbát na to, aby byl hrob čistý a upravený. Je to nejen základní respekt vůči zemřelým, ale také to může být důležité pro vaši vlastní duševní pohodu. Pokud nevíte, jak správně hrob vyčistit, můžeme vám s tím pomoci a hrob vašeho blízkého s péčí vyčistit – vytrhat plevel a ošetřit kamenný pomník

Dalším důležitým faktorem při návštěvě hrobu během Dušiček je správná péče o květiny a svíčky. Můžete si připravit květinové aranžmá a zapálit svíčky, které symbolizují vaši lásku a úctu k zemřelým. Pokud si nejste jisti, jak si s tím poradit, můžete se s námi poradit – zdarma vám pomůžeme vybrat správné květiny a svíčky a poradit vám, jak je správně umístit. Napište nám.

V neposlední řadě byste měli mít na paměti, že Dušičky jsou svátkem zasvěceným památce zemřelých, a proto je důležité se na ně připravit nejen fyzicky, ale také emocionálně. Návštěva hrobu může být pro mnoho lidí velmi emotivní zážitek, proto je důležité si připomenout krásné vzpomínky na zemřelé a nezapomenout na to, co nám zanechali. Během Dušiček si také můžeme uvědomit, že jsme součástí většího společenství a že máme stále vztah k těm, kteří už nejsou s námi. Proto je to také vhodná příležitost pro rodiny a přátele, aby se společně sešli a vyjádřili si vzájemnou podporu a lásku.

Více informací o Dušičkách si můžete přečíst zde.

(Nejsme pohřební služba, ani hřbitov. Zajišťujeme pouze čištění hrobů a pokládání květin. V případě jiných poptávek prosím kontaktujte přímo hřbitov nebo úřad.)